Drukarnia Skleniarz w Krakowie wygrała przetarg na druk nowej edycji pierwszego tomu przygód Harry’ego Pottera. Wydawnictwo Media Rodzina z Poznania, które jest wydawcą słynnego cyklu powieści autorstwa Joanne K. Rowling, wybrało krakowską firmę poligraficzną spośród kilku innych drukarni, do których zwróciło się o oferty na druk tej szczególnej pozycji.

- Po piętnastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” Pottermaniacy przygotowują się do wielkiego święta! 6 października w księgarniach na całym świecie pojawi się długo oczekiwane ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – przekazał Bibliotece Analiz Bronisław Kledzik, dyrektor i redaktor naczelny wydawnictwa Media Rodzina. Autorem ilustracji do wydania jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Wydanie to, tak jak wszystkie wcześniejsze książki serii „Harry Potter”, owiane jest wielką tajemnicą, a poszczególne ilustracje prezentowane są pojedynczo i czytelnicy mieli okazję zobaczyć tylko kilka z nich - dodał Bronisław Kledzik. Przyznał przy tym, że Media Rodzina nie poszła w ślady wydawców z innych krajów, którzy w większości zamówili druk „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” w drukarniach dalekowschodnich, lecz w porozumieniu z właścicielami licencji postanowił zlecić druk polskiej drukarni.

- Prace zakończymy na przełomie września i października, aby książka w terminie trafiła do polskich księgarni. Jest to szczególne wyzwanie, gdyż będzie to edycja z wieloma kolorowymi ilustracjami. Tom ma 256 stron,. Ilustrowane przez Jima Kaya wydanie ukaże się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką – poinformował Bibliotekę Analiz Ryszard Maćkowiak, dyrektor naczelny drukarni Skleniarz w Krakowie.

Zobacz więcej

TOP