Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną zamieszczoną poniżej. Znajdują się w niej informacje na temat przygotowania materiałów do druku oraz podstawowych norm jakościowych oferowanych przez nas usług.

najlepsza metoda na sprawdzenie pracy przed oddaniem do druku. To próbny wydruk projektu graficznego, który ma za zadanie odwzorować kolory druku docelowego. Przykładowo, jeśli druk docelowy ma zostać wykonany na papierze gazetowym, to projekt powinien zostać wydrukowany w barwach odpowiadających tej technice druku (nienasycone kolory, blade odcienie czerni).

 

model czterech podstawowych kolorów (cyjan, magneta, żółty, czarny) wykorzystywany w procesie druku w celu uzyskania pełnej palety barw.

wszelkie materiały, które mogą posłużyć za wzorzec barw w procesie drukowania, np. proof lub druk z wcześniejszej edycji.

 chronią ważne elementy graficzne przed przycięciem w procesach introligatorskich.

może nie przedstawiać kolorów w wiarygodny sposób. Do weryfikacji kolorystyki posłużyć może tylko certyfikowany proof, a do weryfikacji kolorów Pantone - odpowiednie wzorniki.

okładka drukowana wraz ze stronami środkowymi publikacji, na jednym arkuszu drukarskim.

format zamkniętego pliku, który służy do prezentacji, przenoszenia oraz drukowania treści tekstowo-graficznych.

drukarnia nie przyjmuje prac zapisanych w formacie plików otwartych ze względu na możliwość wystąpienia błędów w druku, za które nie ponosi odpowiedzialności.

pliki, z których nie można wykonać zlecenia. Wszelkie konieczne korekty muszą zostać wykonane przed przekazaniem ich do drukarni.

pliki dostarczone do drukarni, na podstawie których ma zostać wykonane zamówienie. Powinny być wykonane starannie, nie zawierać już żadnych błędów i nie wymagać korekt i zmian.

plik podglądowy pracy w formacie jpg lub pdf, przedstawia jedynie zawartość merytoryczyną pracy, nie jest wzorcem kolorystycznym.

materiał wzorcowy wiernie oddający rzeczywisty efekt procesu druku wybraną techniką drukowania. Podstawą do uznania proofa za proof kontraktowy jest jego certyfikacja.

jego zadaniem jest opisanie jak dane urządzenie pokazuje kolory. Profil przechowuje tabele powiązanych ze sobą liczb, jakie zostały dostarczone do drukarki, plotera, monitora tp. w celu wyświetlenia lub wydrukowania jakiegoś koloru oraz informację jaki kolor rzeczywiście się pokazał.

przestrzeń barw powstała w oparciu o właściwości odbiorcze ludzkiego oka. Barwy w tej przestrzeni tworzy się w oparciu o mieszanie trzech wiązek światła (czerwonej, niebieskiej, zielonej). Wszystkie barwy łączą się w biel. Wyłączony ekran pozostaje czarny, a jeśli chcemy uzyskać biały kolor, musimy zastosować na trzy barwy maksymalne natężenie.

dokument w formie tabeli zawierający informacje dotyczące sposobu wysyłki poszczególnych partii nakładu, określający ilości, wersje wydania, adresy dostawy, sposób sortowania, pakowania i oznaczania nakładów.

części tekstu lub obiektów, które po przycięciu znajdą się poza granicami strony. Jeśli spad nie zostanie zastosowany, może to doprowadzić do powstania błędów podczas operacji introligatorskich.

 wyznacza linie odcinania spadu. Trim box musi zostać wygenerowany, aby drukarnia wiedziała ile wynosi margines spadu i mogła określić jak przyciąć publikację.

należy je umieścić podczas przygotowywania dokumentu, aby ułatwić drukarni określenie, gdzie należy przyciąć papier, jak ułożyć klisze rozbarwień przy sporządzaniu prób, jak zmierzyć kliszę pod względem właściwej kalibracji i gęstości punktowej itd. 

TOP